HAKKIMIZDA

 

1972 yılında 
Kadir Küçükbenli tarafından tenekecilikle başlanılan mesleğe ‘’ Ürettiğin ürünü önce kendin beğenmelisin ‘’ felsefesi ile başlanıldı.
1980 yılında 
İlk olarak arı yemlikleri imalatıyla arıcılık sektörüne giriş yaptı. 
1987 yılında
Arıcı körükleri imal edildi ve Benka ürünleri Türkiye’nin farklı illerindeki arıcılarla buluşturuldu.
1995 yılında
İlk ihracatımızı Cezayir’e gerçekleştirerek Benka Dünya arıcılık sektöründe markalaşma faaliyetlerinin ilk adımını atmıştır. Sonrasında tanıtım faaliyetlerine önem vererek sektör fuarlarına katılmıştır.
2000 yılında
Bal süzme makinelerini ve bal işleme ekipmanları üretimine başlayarak, ürün skalasını genişletmiştir.
2013 yılında
İlk yurtdışı fuar organizasyonu katılımı olarak , Dünya arıcılık örgütü olan Apimondia’nın Ukrayna Kiev’de düzenlediği uluslararası arıcılık kongresine katılmıştır. Fuarda büyük ilgi gören Benka ürünleri Dünya arıcılık sektörüne bu fuarlar birlikte hızlı bir giriş yapmıştır. 
Ve Bugün… 
Bal’ın kovandan soframıza gelene kadar olan tüm üretim aşamalarında kullanılan ekipmanları üreten Benka; 5.000 m2 çalışma alanında Ar-ge ve İnovasyon çalışmalarıyla Türkiye ve Dünya arıcılarının kullandığı geleneksel yöntemleri teknoloji ile birleştirerek ürünlerini geliştirmektedir. Bugüne gelene dek yıllarca kalite prensibimizi bozmadan ve müşterilerimizin desteği, tavsiyeleri ile her geçen gün ürün çeşitliliğini artırmaktadır. Ayrıca müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutabilme adına bünyesinde bulundurduğu "sertifikalı satış personelleri, arı uzmanları, ziraat mühendisleri, ve makine mühendisleri ile satış sonrası hizmete de önem vererek kurumsal yapısından ödün vermemektedir. Kurumsal yapısı ve bayilik sistemiyle Benka Türkiye’nin 81 ilinde ve Dünya arıcılık sektöründe başta Arap ülkelerinin tümü olmak üzere, Avrupa, Avusturalya ve Kuzey Amerika kıtalarında 43 ülkeye ihracatıyla bir Türk markası olarak hem ekonomik hem kaliteli ürün hem de satış sonrası destek anlamında tercih edilen bir marka olmuştur. Dünya'da tarım makineleri sektöründe büyük bir paya sahip olan 
Türkiye'nin büyük bir paydası olmanın gururu ile ülke ekonomisine destek sağlamaya devam edeceğiz.
Vizyonumuz;
Dünya sıralamasında arı koloni sayısı olarak 2. Sırada yer alan ülkemizi , arıcılık ekipmanları üretiminde de bir cazibe merkezi haline getirmektir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR