20 Çerçeveli İkisi Bir Arada Motorlu AISI 304
8 Çerçeveli İkisi Bir Arada Motorlu AISI 304
4 Çerçeveli İkisi Bir Arada Motorlu Dadant AISI 304
20 Çerçeveli Bal Süzme Makinesi Tam Otomatik AISI 304
20 Çerçeveli Bal Süzme Makinesi Motorlu AISI 304
8 Çerçeveli Bal Süzme Makinesi Tam Otomatik Dadant AISI 304
8 Çerçeveli Bal Süzme Makinesi Tam Otomatik AISI 304
8 Çerçeveli Bal Süzme Makinesi Motorlu AISI 304
31 adet ürün bulunmuştur.

Motorlu Bal Süzme Makineleri

Motorlu Bal Süzme Makinesi Nedir ? 

Motorlu bal süzme makinesi, gövdesi paslanmaz çelikten üretilen, motor yardımı ile çalışan, programlanabilir veya yarı otomatik sisteme sahip bir ekipmandır. Genellikle arı koloni sayısı yüksek olan arıcılar, yani profesyonel arıcılar tarafından tercih edilen makinelerdir. Kovan sayısının çok olmasından dolayı sağım işleminin uzun zaman almasına karşın bu ürünler arıcılık faaliyetlerini daha hızlı ve kolay hale getirmiştir. Çalışma sistemi; sır kapakları açılmış petek balların süzme bal haline dönüşmesi için sepet kasetlerine yerleştirilir. Sepetin dönüş yönüne bağlı olarak bal çepere doğru çarparak aşağıya doğru akar. Motorlu bal süzme makinelerinin kapasiteleri 3 çerçeveden, 40 çerçeveye kadar çıkmaktadır. Bu ürünlerin içerisinde tam otomatik bal süzme makinesi, programlanabilir zaman ve hız ayarlıdır. Yarı otomatik bal süzme makinesi sağa ve sola manuel olarak yönlendirilen modeldir.

Motorlu Bal Süzme Makinesi Nasıl Temizlenir ? 

Motorlu bal süzme makinelerinin üzerinde motor ve elektronik parçalar bulunmasından dolayı temizleme işlemi yapılmadan önce kesinlikle elektriğe bağlı olmadığından emin olunmalıdır. Makinenin üretim aşamasında oluşan kalıntılardan arındırmak için elektronik parçalara temas etmeyecek şekilde sıcak su ve sabun yardımı ile temizlenebilir. Süzme işlemi bittikten sonra ise; tekrar sıcak su ile temizlenmesi ve kurulanması bal kalıntılarından arındırılması paslanmaz sacın dayanıklılığını artıracaktır. 

Motorlu Bal Süzme Makinesi Nasıl Kullanılır ?

Motorlu bal süzme makineleri üreten firmaya bağlı olarak kullanım koşulları değişiklik göstermektedir. Tam otomatik bal süzme makineleri genelde, üzerinde bulunan kontrol panelleri aracılığı ile her turun zaman ve hız ayarlarının ayarlanmasından sonra, kapağı kapatılır ve başlat düğmesine basılır. Süzme işlemi tamamlandıktan sonra makine duracaktır.

Tam otomatik yatarlı bal süzme makinelerinin süzme işlemi sırasında çerçevelerin çıkarılmasına gerek yoktur. Sepet mekanizması makinenin motoru sağ tarafa doğru güç aktardığında sepet kasetleri sola, motor sol tarafa güç aktardığında sepet kasetleri sağ tarafa doğru yatarak peteklerin çepere doğru parelel hal almasından dolayı balın süzülmesi daha kolay ve hızlıdır.

Yarı otomatik bal süzme makinelerinde ise, petek ballar yerleştirildikten sonra makinenin kapağı kapatılır ve başlat düğmesine basılır. Makinenin dönüş yönü elektronik bir parça yardımı ile manuel olarak belirlenir. Üzerinde zaman ayarı yapmak için bir elektronik devre yoktur. 

 

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
heart bag package call smartphone music-and-multimedia security-system shield calendar